“Великоднє диво”

ЯК МИ СВЯТКУВАЛИ:

З дітками дошкільнятами ми провели музичну розвагу “Великдень- великий день”. Дітки разом з батьками змайстрували гарні поробки на виставку, а також, в групах вихователі ознайомлювали дітлахів з традиціями святкування Великодня. Малюки із задоволенням розфарбовували яєчка, оформлювали пасочки.

Якщо вашому малюку вже виповнилось 4-5 років, ви можете розпочати його знайомство з християнськими традиціями, ненав’язливо залучаючи до процесу підготовки до святкування. Говорячи про значення Великодня для дітей, ми маємо на увазі, що члени сім’ї більшою чи меншою мірою шанують та дотримуються православних свят. Тому найбільш авторитетний в очах дитини родич може повідати історію про Воскресіння. Якщо ж батьки-нехристияни вирішили просвітити своє чадо на цю тему, доцільніше передоручити обов’язок викладачу православної культури.

ІСТОРІЯ ПРО ХРИСТА: ЩО І ЯК ПОВІДАТИ

Щоб дитина адекватно сприйняла оповідане, потурбуйтесь про:

  1. Своєчасність: почати розмову про свято краще за кілька днів до дати. Адже так у дитини буде більше часу, щоб як слід осмислити розповідь та поставити хвилюючі питання.
  2. Відповідну налаштованість усіх членів сім’ї. Важливо створити теплу та затишну атмосферу під час бесіди (зібратися усією родиною) та спробувати передати малюку урочисто-піднесений настрій.
  3. Користь: можливість повідати історію про Христа дитині 4-5-річного віку може бути на часі, оскільки в цей період діти стикаються із згадуванням про смерть і навіть можуть відчувати страх, боячись втратити маму, тата та інших домочадців. Розповідь про Воскресіння Христа після смерті стане радісною новиною для дитини та допоможе позбавитися від внутрішніх переживань.
  4. Зміст та доступність розповіді. Не ускладнюйте оповідання чималою кількістю деталей та багатьма персонажами (особливо це стосується найменших). Головне – акцентувати увагу на основних етапах життя Христа, його чеснотах та факті Воскресіння після добровільно прийнятих страждань та смерті в муках.

ЗНАЧЕННЯ ПАСХАЛЬНИХ СИМВОЛІВ

Не забудьте роз’яснити смисл незамінних пасхальних атрибутів:

  •  крашанкиписанки – фарбовані яйця, що символізують нове життя. Згадайте, що раніше яйця фарбували виключно в червоний колір, який означає кров Христову, пролиту за нас.
  •  паска – великодній хліб, головна страва на столі;
  •  сирна паска – солодкий десерт у формі усіченої піраміди як символу гробу Господнього.

Традиція ходити до друзів та приймати гостей вдома на свята дуже подобається малюкам. А ще – веселі ігри з пошуком схованих в оселі яєць, мультфільми про Христа, дитячі пасхальні вистави й ігри та читання дитячої біблії (для діток старшого віку).